Bu hata birden fazla float uygulanmış içiçe elementlerde meydana gelir. Son float uygulanmış elementin son karakterleri tekrarlar.

:::html
<div id="icerik">
	<!-- icerik alani-->
		<div id="anaIcerik"> .... </div>
	<!-- anaIcerik sonu -->
	<!-- sagkolon baslangici -->
	<div id="sagKolon"> ... </div>
</div>

Örnek sayfayı görmek için tıklayınız. (hatayı görmek için IE6 ile bakmalısınız.)

Float uygulanmış elementlerin ilki ve sonuncusu arasında bir çok yorum kodu(<!– bunun gibi –>) var ise bu hata meydana gelir. İlk iki yorumun hiç bir etkisi yoktur, ama iki yorumdan sonraki her bir yorum iki karakterin kopyalanmasına neden olur. yorum varsa iki karkater tekrarlayacak, dört yorum olduğunda da dört karkater ve beş yorum olunca da altı karakter tekrarlayacaktır.

şžaşılacak bir durum ancak bu hatanın geçen makalede bahsettiğimiz 3 piksel metin öteleme hatası ile ilişkisi vardır. Bu hatayı düzeltmek için sondaki float uygulanmış öğeye sağdan 3 piksel eksi değer atamalıyız veya içerik alanını 3 piksel genişletmeliyiz. Ancak bu çözüm metodlarının her ikisi de IE 7’de sorun çıkaracaktır. Bundan kurtulmak için en kolay ve sağlıklı yol bu bu yorumları kullanmamaktır.

Ancak illa yorum kullanmalıyım derseniz onun içinde çözüm:

:::html
<!--[if !IE]>Yorumunu buraya yaz<![endif]-->

şeklinde yorum satırlarınzı eklemelisiniz.

Örnek kodu görmek için tıklayınız.

Bu sorun IE7 versiyonunda giderilmiştir.

Kaynaklar

CSS ile büyük kardeşe söz geçirme

Başlığa bakınca sanki bir aile olayına dair bir yazı geçecek anlamı çıkarmayın. HTML'deki elemanların birbiriyle olan ilişkilerini anlatm...… Devamını oku

Javascript ile medya kontrolü

17 February 2017 tarihinde yayınlandı.

Yenilenen Google Çeviri hizmeti

31 January 2017 tarihinde yayınlandı.