CSS3 ile birlikte bir çok güzel özellik geldi. Bunlardan bir tanesi CSS3 renk geçişi(gradient) özelliği. Bu özelliği uygulamamızda en büyük etki CSS3 renk geçişini desteklemeyen İnternet Explorer için filtre ile çözüm oluşturuyor olabilmemiz.

Uygularımızda CSS3 renk geçişini uyguladıkça filtre uygulamalarında yaşanan sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Daha önce bu konuda “İnternet Explorer’da Renk Geçişi Sorunu ve Çözümü” bir sorun ve çözümü yazmıştım.

Bu seferki sorunu şöyle tanımlayabilirim. Renk geçişi uygulanan alanın içindeki bir elemana position:absolute tanımı yapıp kapsayıcı eleman dışına çıkarmak istediğimizde dışa çıkan kısım ie6/ie7 (ie7 beni ilgilendiriyor artık :) görünmüyor.

Araştırdığım kadarı ile bir çözüm yok. Bulabilen varsa yazarsa çok sevinirim. Ben kaçak bir çözüm buldum :D

ie7 için filtre tanımı kaldırarak sorunu giderdim. Ancak diğer ie sürümlerin için bir çözüm oluşturmam gerekti. Bunun için -ms-filtre özelliğini kullanmak bana mantıklı geldi. İnternet Explorer 7’nin %5’in altına düşmüş oranı ile görmezden gelinebileceğini düşünüyorum. :D

IE7 masum görünüyor ama bizi uğraştırmıyorda değil. Yakınsa son bulacak olması bizi sevindiriyor.

Kaynak

position:sticky

Daha önce bu özelliği kullanacaktım ancak Chrome desteğini kaldırdığı için kullanım oranı çok düşüktü. Chrome 56'dan itibaren tekrar dest...… Devamını oku

jQuery'ye büyük darbe Javascript ve seçiciler

18 August 2017 tarihinde yayınlandı.

jQuery'den kurtulma seansları. sınıf (class) işlemleri

17 August 2017 tarihinde yayınlandı.